مجازی‌سازی از یک نوع تفکر عمیق و اجرا کردن هر آنچه که در فکر و ذهن می‌گذرد و نهایتاً بدون وجود خارجی پیاده‌سازی می‌گردد. در علم کامپیوتر استفاده از تکنولوژی مجازی‌سازی باعث رشد و پیشرفت بسیار شده است. پیاده‌سازی دستگاه‌های سخت‌افزاری به صورت مجازی اما با همان عملکرد مزایای بسیاری را برای ما به به رهاورد کشیده است.

در سالهای اخیر با گسترش روزافزون ساختارهای مجازی، به نوعی انقلاب جدیدی در ساختار دیتاسنترها به وجود آمد. امروزه سرورهای قدرتمندی تحت خانواده کامپیوترهای X86 طراحی شده و وارد بازار شده اند که بطور معمول یک سیستم عامل نسخه سرور و یک برنامه کاربردی بر روی آنها نصب می شود. این مسئله باعث می شود تا حجم عمده ای از منابع سیستم بدون استفاده باقی بماند. مجازی سازی این امکان را فراهم می سازد تا چندین ماشین مجازی بر روی یک بستر فیزیکی به صورت مشترک از منابع موجود استفاده کنند.

بر روی ماشین های مجازی مختلف می توان سیستم عاملهای مختلف و برنامه های کاربردی مختلفی را نصب کرد. 
مجازی سازی، باعث بهبود بهره وری و دسترس پذیری منابع و برنامه های کاربردی در یک دیتا سنتر می شود. وابستگی های برنامه های کاربردی به سخت افزاری که بر روی آن قرار دارند علاوه بر دشواری امکان انتقال سرویس مورد نظر به بستر سخت افزاری دیگر، وقت زیادی از مدیران سیستم خواهد گرفت. 
یک دیتا سنتر مبتنی بر VMware باعث بهبود و تسریع فعالیت ها می گردد. این امکان برای مدیران سیستم فراهم می شود تا با کاهش 50 تا 70 درصدی هزینه ها، بتوانند مدیریت بهینه ای بر روی منابع موجود داشته باشند. همچنین با استفاده از محصول VMware vSphere امکان پیاده سازی یک ساختار دسترس پذیر بر روی منابع موجود در دیتا سنتر مهیا می شود. 

 استفاده از این سیستم‌ها مزایا و امکانات خود را دارد. اما بطور کلی مزایای مجازی‌سازی شامل موارد ذیل است:

کاهش هزینه خرید تجهیزات سخت‌افزاری زیاد
متمرکز سازی
کاهش هزینه‌های جاری نظیر برق، نگهداری، تعمیرات
کاهش گرمای تولیدی توسط دستگاه‌ها
عدم نیاز به فضای زیاد به نسبت حالت سنتی
استفاده از بیشترین ظرفیت تجهیزات سخت‌افزاری
جابجایی راحت
پشتیبان‌گیری راحت از اطلاعات
تسریع امور به خاطر وجود بالقوه دستگاه‌ها و عدم نیاز به صرف زمان برای خرید، نصب و آماده‌سازی
امکان تنظیم و نصب سرورها و تجهیزات مجازی با استفاده از الگو و کپی برداری

آریا سیستم با بهره گیری از توان متخصصان و کارشناسان زبده خود که دارای گواهینامه های مورد تائید VMware می باشند خدمات زیر را ارائه می نماید: 

مشاوره، طراحی و پیاده سازی دیتا سنتر بر مبنای راهکارهای مجازی سازی
مشاوره، طراحی و پیاده سازی Desktop های مجازی
مشاوره، طراحی و پیاده سازی ابرهای پردازشی ( Cloud Computing )
ارائه راهکارهای BCP\DR و Site Recovery
ارائه راهکارهای مجتمع سازی سرورها ( Server Consolidation )
ارائه راهکارهای مدیریت و امنیت مجازی سازی

آریاسیستم

آریاسیستم، به عنوان یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌ی بخش خصوصی ارائه کننده‌ی خدمات مبتنی بر وب و فناوری اطلاعات و برقراری ارتباط با شبکه‌های محلی و جهانی در ایران، توانسته است با بهره‌گیری از نیروهای کارآمد و متخصص خود و با ایجاد بزرگ‌ترین شبکه‌ی دسترسی به آخرین ابزارهای ارتباطی و اینترنتی، خدمات متنوع، کارساز و موثری را برای تمامی کاربران در سطح کشور فراهم سازد.

 

logo-samandehi