ذخیره سازی داده ها

ذخيره‌سازي ابر، مدلي از فضاي ذخيره‌سازي آنلاين شبكه‌يي است كه در آن داده‌ها در حافظه‌های مجازي ذخيره‌سازي می‌شود. افرادي كه نياز دارند داده‌هايشان ميزباني شود، فضاي ذخيره‌سازي را دریافت مي‌كنند يا با پرداخت هزینه تهیه می‌کنند و آن را براي نيازهاي خويش به كار مي‌برند.

سرویس‌های cloud با قابلیت‌های ذخیره‌سازی اطلاعات حجیم، همگام‌‌سازی، پیش نمایش عکس، موزیک، فیلم، اشتراک سریع فایل‌ها و تعامل (Collaboration) آن‌ها میان کامپیوترهای desktop، Laptop، Smart Phone، Tablet و دستگاه‌های دیگر کاربرد دارد.

پيداكردن فضاي كافي براي ذخيره‌كردن داده‌ها چالش بسيار بزرگي است. مادامي كه پاي انتخاب هارد درايوهاي بزرگ‌تر در ميان باشد، تعداد كمي از ما سراغ گزينه‌هايي مانند: فلش يا سي دي خواهيم رفت. به هر صورت گزينه‌هاي ذخيره‌سازي آنلاين بر روی سرورهای ابر راه‌حل مناسبی است كه امروزه اكثر درخواست‌ها را به خودش اختصاص داده است. ذخيره‌سازي ابر مزاياي بسياري را نسبت به ذخيره‌سازي سنتي ارائه مي‌دهد.
به طور مثال ذخيره-سازي داده روي سيستمي كه براساس ذخيره‌سازي ابر است، اين امكان را مي‌دهد كه شما داده‌هاي خود را از هر جايي و از طريق اينترنت بازبيني كنيد و دیگر لازم نیست هاردها و فلش‌های کوچک و بزرگ را با خود حمل کنید، اين به آن معني است كه ديگر نياز نداريد داده هاي خود را روي يك فضاي ذخيره‌سازي فيزيكي نگه داريد و از طريق آن اطلاعات خود را ذخيره و بازيابي كنيد. پس تنها چیزی که نیاز دارید اینترنت است. اين ويژگي مناسب فقط مختص روش ميزباني به صورت ابر است كه حتي امكان اعطاي مجوز دسترسي به ديگران را جهت كار بر روي يك داده مي‌دهد. ضمناً می‌توانید بخشی از اطلاعات خود را با دیگران هم به اشتراک بگذارید و یک پروژه شخصی را به یک پروژه گروهی تبدیل کنید.

به عنوان پایه‌ای‌ترین مراحل، یک حافظه ابری به یک دیتا سرور نیاز دارد که به اینترنت متصل باشد. سپس یک کاربر، کپی اطلاعات و داده‌های موردنظر خود را به وسیله اینترنت به دیتا سرور می‌فرستد تا این دادهها ‌ذخیره شود. هر زمان که کاربر نیاز به این اطلاعات داشت، از طریق یک رابط کاربری مبتنی بر وب به دیتا سرور دسترسی پیدا می‌کند. در آخر، سرور یا این اطلاعات و داده‌ها را به کاربر بر می-گرداند یا اینکه به کاربر اجازه می‌دهد تا بر روی سرور به این اطلاعات دسترسی پیدا کند و خود کاربر داده‌ها را ویرایش کند.

شبکه های اجتماعی

2000px Instagram logo 2016 2000px Telegram logo LinkedIn logo initials 2000px F icon

ASWhiteAria System IT Oplossingen
Rijksweg 622, 3630 Maasmechelen, Belgie
Tel: +44 7452185432
Tehran Branch: 
P.O.Box 1916856613, Tehran, Iran
Tel: +98 21 28422698

Please publish modules in offcanvas position.