مانیتورینگ و دیده بانی

اطمينان از كاركرد بهينه شبكه و تأييد صحت تغييرات انجام شده تنها با استفاده از ابزارهاي ديده‌باني شبكه ميسر است. بسياري از كنترل‌هاي امنيتي نيز با استفاده از چنين ابزارهايي قابل اعمال است. وجود چنين ابزاري در شبكه به مديران شبكه در كنترل وضعيت شبكه كمك شاياني خواهد كرد.

مديريت صحيح و نگهداري شبكه‏ هاي امروزي كه داراي ساختاري پيچيده و گسترده مي‏باشند، بدون بهره‏گيري از ابزار مناسب، دشوار، وقت‏گير و بعضا غيرممكن است. يك مدير شبكه بايد با نظارت دائمي بر حجم و نوع ترافيك عبوري از بخش‏هاي مختلف شبكه، مشكلات احتمالي را در زمان مناسب، كشف و رفع نمايد.

اطلاع از وضعيت عملكردrouterها، switchها وserverها، اعمال تغييرات و تنظيمات لازم در پيكره‏بندي آنها از طريق يك سيستم كنترل مركزي، امكان احاطه كامل بر گستره شبكه را براي مديران فراهم آورده و بازده فعاليت‏هاي روزانه آنها را به طرز چشمگيري افزايش مي‎‏دهد.
حال فرض کنید شما مدیر شبکه ای هستید که در کل کشور شعبات مختلفی دارد. و شبکه مرکزی شما (Data Center) در چین است و دیگر شعبات شما در کل کشور گسترده شده اند.، حال چه راه حلی در مدیریت بهتر این شبکه دارید؟
در این صورت می توان با استفاده از راهکارهای  مانیتورینگ شبکه، کل شبکه را بر روی یک مانیتور به صورت گرافیکی مشاهده کرد و به صورت آنلاین عملکرد کل شبکه را زیر نظر داشت. اگر ارتباط یک مرکز با چین قطع شود، در همان لحظه شما متوجه خواهید شد و خیلی سریع می توانید اقدام کرده و مشکل را رفع کنید.

بطور کلی مانیتورینگ شبکه را می توان به سطوح ذیل دسته بندی نمود :

مانیتورینگ سرورها
مانیتورینگ تجهیزات شبکه و لینک ها
مانیتورینگ شرایط محیطی
مانیتورینگ دستگاه UPS
مانیتورینگ سرورهای پایگاه داده
مانیتورینگ وب سایت ها و ایمیل سرورها
مانیتورینگ سرویس های شبکه

شبکه های اجتماعی

2000px Instagram logo 2016 2000px Telegram logo LinkedIn logo initials 2000px F icon

ASWhiteAria System IT Oplossingen
Rijksweg 622, 3630 Maasmechelen, Belgie
Tel: +44 7452185432
Tehran Branch: 
P.O.Box 1916856613, Tehran, Iran
Tel: +98 21 28422698

Please publish modules in offcanvas position.