راهکار پشتیبانی از راه دور

در گذشته ای نه چندان دور شرکت های بزرگ بودجه های زیادی را صرف  ایجاد واحد های آی تی می کردند . این واحد ها معمولا از چند کارمند با سمت پشتیبان ( Help desk ) تشکلیل می شدند که می بایست مشکلات کامپیوتری پیش آمده برای کارمندان سایر بخش های شرکت را برطرف می کردند . این اشخاص در طول روز زمان زیادی را صرف گفتن جملاتی نظیر " این دستور را وارد کن " و " به من بگو در صفحه نمایش خود چه می بینی " می کردند که متاسفانه در اکثر مواقع نیز کاری از پیش نمی بردند و مجبور به مراجعه حضوری به محل و رفع مشکل می گردید که همین امر هزینه های زیادی را به شرکت تحمیل می نمود .

امروزه همین کار توسط نرم افزارهایی انجام می شود که آنها را با نرم افزار های پشتیبانی از راه دور می شناسیم . نرم افزارهای پشتیبانی از راه دور با در اختیار گذارندان صفحه نمایش رایانه فردی که به پشتیبانی نیاز دارد و سایر ابزارهای لازم ، این امکان را فراهم می کنند که بدون حضور فیزیکی پشتیبان ، به وی کمک رسانی شود .

چه راهکار پشتیبانی از راه دوری از همه مناسب تر است؟

شرکت های بسیاری هستند که محصولات مربوط به نرم افزار های پشتیبانی از راه دور  را ارایه می دهند . در ادامه می خواهیم پارامتر های مهم مربوط به نرم افزار های پشتیبانی از راه دور را بررسی کرده و محصول مناسب را انتخاب کنیم .

اصطلاحات:

" پشتیبان " فردی است که قصد دارد از رایانه خود که رایانه " پشتیبان " نامیده می شود . به فرد یا افرادی دیگر که در آن محل حضور ندارند و اصطلاحا آن ها را " مشتری " می نامیم ، کمک کند . این کمک از طریق ارتباط رایانه ای بین رایانه پشتیبان و " رایانه مشتری " انجام می شود . فردی که بعدا ممکن است به دلیل نظارت یا کمک یه این ارتباط اضافه شود " میهمان " نامیده می گردد .

پارامتر های مهم برای مقایسه نرم افزارهای پشتیبانی از راه دور :

مد قیمت گذاری ( Price Mode )
ویژگی های دسترسی از راه دور
ویژگی های به اشتراک گذاری
راحتی استفاده
امنیت
سازگاری
ضبط و پیگیری ارتباطات راه دور

پروتکل های مورد استفاده در نرم افزارهای پشتیبانی عبارتند از :

RDP ،  ICA ، VNC ، Thinc ، X11 ، ALP ، NX

شبکه های اجتماعی

2000px Instagram logo 2016 2000px Telegram logo LinkedIn logo initials 2000px F icon

ASWhiteAria System IT Oplossingen
Rijksweg 622, 3630 Maasmechelen, Belgie
Tel: +44 7452185432
Tehran Branch: 
P.O.Box 1916856613, Tehran, Iran
Tel: +98 21 28422698

Please publish modules in offcanvas position.