امنیت وب سایت ها

امنيت در وبسايت، امروزه يكي از چالشهاي اساسي مديران شبكه است و همواره وب سايت ها در معرض انواع حملات جديد وناشناخته هستند. اطلاعات موجود در وب سايت ها بايد از دستيابي غيرمجاز افرادي كه نفوذگر ناميده ميشوند و مجوز دستيابي به داده ها را ندارند، محافظت شود.

امروزه با افزایش استفاده از اینترنت برای تبادل اطلاعات مهم و اساسی بحث امنیت در فضای مجازی از اهمیت بالایی برخوردار شده است. شركت های امنیتی برای پیشگیری از سرقت اطلاعات خدمات گوناگونی را ارائه می دهند كه از جمله ی این امكانات می توان به گواهی امنیتی SSL، فایروال، اسكنرهای سنجش امنیت و ارزیابی سالیانه امنیتی وب سایت ها اشاره كرد.
همانطور كه می دانید بسیاری از مردم از طریق اینترنت خرید می كنند، ایمیل ارسال می كنند، به مدیریت حساب های بانكی شان و كارهایی از این دست می پردازند، اما اگر اندكی در خصوص تعداد كاربران اینترنت تأمل كنید، شگفت زده و البته كمی نگران خواهید شد. 15 سال پیش تنها 15 درصد از آمریكایی ها به اینترنت وصل می شدند، حالا این آمار حدود 80 درصد است. جالب است بدانید كه آمار جهانی كاربران اینترنت از این هم چشمگیر تر است. آمار به ما نشان می دهد كه در یك دهه ی قبل تنها حدود 350 میلیون نفر در سراسر جهان از اینترنت استفاده می كردند، حال آنكه در 10 سال گذشته این رقم به حدود 2 میلیارد نفر رسیده است.
هر چقدر به تعداد كاربران اینترنت افزوده شود، به همان نسبت وب سایت ها بیشتر در معرض حملات سایبری از قبیل سرقت رمزهای عبور كاربران قرار خواهند گرفت. تهدید كاربران اینترنت روز به روز افزایش می یابد. بر طبق گزارش ها هر ساله بیش از 3.5 میلیون نفر در آمریكا مورد سرقت اطلاعات در فضای مجازی قرار می گیرند.
بسیاری از كاربران فضای مجازی كه خود یا افراد نزدیك به آنها مانند دوستان و خانواده شان مورد سرقت اطلاعات قرار می گیرند و یا اینكه خبر مربوط به این سرقت ها را می شنوند، پس از آن به راحتی و با آسودگی اطلاعات شخصی مانند نام واقعی شان را در فضای اینترنت منتشر نخواهند كرد. نتایج یك گزارش تحقیقاتی كه به تازگی منتشر شده است، نشان می دهد كه بیش از 62 درصد از كاربران اینترنت در ایالت متحده بابت مسأله ی امنیت اطلاعاتشان در فضای مجازی نگرانی های جدی دارند. واضح است كه اگر كاربری در فضای مجازی برای دادن اطلاعات شخصی ساده مانند اسم واقعی اش احساس امنیت نكند، صحبت در خصوص استفاده ی این كاربر از كارت اعتباری برای خرید اینترنتی یك شوخی بی مورد بیشتر نخواهد بود! تحقیقات نشان می دهد كه اگر وب سایتی در سطح مطلوبی از امنیت قرار نداشته باشد، كاربران اینترنت به سادگی اطلاعات خود را در آن به اشتراك نخواهند گذاشت.
خوشبختانه در حال حاضر فنآوری SSL وجود دارد. SSL یك راه حل استاندارد برای محافظت از اطلاعات حساس و مهم در فضای مجازی است. البته به اعتقاد متخصصان مزایای SSL تنها به مباحث امنیت ابتدایی وب سایت ها خلاصه نمی شود. این راهنما به شما در آشنایی با مفاهیم SSL، طرز كار آن و چگونگی ایمن سازی وب سایت ها در فضای مجازی كمك شایانی خواهد كرد.

وقتی شما از گواهی SSL استفاده می كنید، این پیام روشن را به كاربرانتان می دهید كه ما مراقب ایمنی شما هستیم و سایت ما مورد اعتماد است. با این وجود تمام گواهی های SSL از لحاظ سطح امنیتی موقعیت یكسانی ندارند. هنگامی كه قصد خرید SSL را دارید باید از اعتبار، قابل اعتماد بودن و حسن شهرت شركت ارائه دهنده اطمینان حاصل فرمایید. توصیه متخصصان به خریداران استفاده از گواهی EV SSL است.
بهره گیری از گواهی EV SSL كه از شركت ارائه دهنده ی معتبری خریداری شده باشد، امنیت و اعتبار سایت شما در فضای مجازی را تضمین خواهد كرد. علاوه بر این موارد گواهی EV SSL كاربران را تشویق می كند تا زمان بیشتری را در سایت شما حضور داشته باشند كه این اتفاق به افزایش فروش و در نتیجه موفقیت سایت شما منجر خواهد شد.
برای خرید SSL، ارائه دهنده ای قابل اعتماد، معتبر و مستقل را انتخاب نمایید. این گواهی باید حداقل سطح رمزگذاری اش 128 بیتی باشد، اما به گفته ی متخصصان یك حالت خوب برای آن سطح رمزگذاری 256 بیتی است. برای حفاظت بهتر از داده ها و اطلاعات، باید SSL به مراكز داده ی قوی و سایت های بازیابی اطلاعات قدرتمند مجهز باشد. از نمونه شركت های معتبر در زمینه ی ارائه ی گواهی SSL می توان به KPMG، دلویت و تاچ، ارنست و یانگ و ژئوتراست اشاره كرد.

شبکه های اجتماعی

2000px Instagram logo 2016 2000px Telegram logo LinkedIn logo initials 2000px F icon

ASWhiteAria System IT Oplossingen
Rijksweg 622, 3630 Maasmechelen, Belgie
Tel: +44 7452185432
Tehran Branch: 
P.O.Box 1916856613, Tehran, Iran
Tel: +98 21 28422698

Please publish modules in offcanvas position.