درباره ما

درباره ما

 

آریا سیستم، به عنوان یکی از پیشگامان بخش خصوصی ارایه کننده‌ خدمات مبتنی بر فناوری اطلاعات در ایران، توانسته است با بهره‌گیری از نیروهای کارآمد ومتخصص خود  با ایجاد بزرگ‌ترین شبکه‌ی دسترسی به آخرین ابزارهای ارتباطی و اینترنتی، خدمات متنوع، کارا و موثری را در سطح کشور فراهم سازد.

 

مهم‌ترین فعالیت‌ها و خدمات این مجموعه، ارایه‌ی راهکارهای متنوع برای دسترسی به اینترنت، خدمات مرکز داده‌ها همچون میزبانی وب، اشتراک فضا، سرور اختصاصی و ... است.

خانواده‌ی بزرگ مشتریان آریا سیستم را مجموعه‌ی استفاده‌کنندگان از خدمات دسترسی به اینترنت ، ده ها سازمان و موسسه استفاده کننده از خدمات خاص آریا سیستم برای شرکت‌ها و سازمان‌ها و مشترکین خدمات شبکه و رایانش ابر تشکیل می‌دهند. چه آن که تعداد اعضای این خانواده‌ی بزرگ طی سال‌های مختلف فعالیت این واحد، رشد چشم‌گیری داشته است و این روند فزاینده همچنان ادامه دارد.

استفاده از جدیدترین تکنولوژی های روز به همراه زیر ساخت های استاندارد و مدرن از نقاط قوت این شرکت می باشد .

 

آریا سیستم برای ارایه‌ی خدمات کارآمد و موثر به مشتریان خود، همواره با توجه به استعداد ها و جوانی نیروهای انسانی این مهم را جامه عمل پوشانده است .

مهمترین فعالیت های ما

اصلی‌ترین و مهم‌ترین فعالیت‌های آریا سیستم را می‌توان به صورت موارد زیر برشمرد:

  • ارایه‌ی خدمات مجازی سازی و رایانش ابری با استفاده از جدیدترین تکنولوژی هایcloud
  • ارایه ی انواع خدمات تحت شبکه های LAN, MAN, WAN, Internet
  • ارایه‌ی خدمات برنامه نویسی مبتنی بر وب و پورتال های اختصاصی و سازمانی
  • ارایه‌ی راهکارهای خاص اینترنت و شبکه برای سازمان‌ها و موسسات
  • ارایه‌ی خدمات میزبانی وب (Hosting)، سرورهای مجازی و ثبت دامنه
  • بازاریابی دیجیتال و خدمات SEO
  • ارایه خدمات پشتیبانی فنی سازمان هاوادارات
  • ارایه خدمات مشاوره فناوری اطلاعات
 

ارزشها و باورهای ما

نگرش مشتری‌مداری حاکم بر فعالیت‌های این شرکت از همان ابتدای راه موجب شده است که افزایش خوشنودی مشتریان، بهبود کیفیت محصولات و خدمات، نوآوری و خلاقیت مستمر برای ارایه‌ی خدمات نوین، افزایش کارآیی خدمات پشتیبانی فنی و رقابت سالم و اصولی با رقیبان جزو مهم‌ترین اصول و ارزش‌های فعالیت‌های آریا سیستم باشد. چه آن که، خدمت‌رسانی به جامعه و کمک به رشد و توسعه‌ی فرهنگ استفاده از اینترنت ، فنآوری اطلاعات و دیگر ابزارهای نوین ارتباطی به عنوان شاخصی برای میزان رشد و توسعه‌ی کشور نیز همواره مورد توجه مدیران و کارکنان آریا سیستم بوده است.

بهبود مستمر

کایزن در ژاپن طی جنگ جهانی دوم به وجود آمد که طبق تعریف به معنای تغییر به سمت بهتر شدن یا بهبود مستمر و تدریجی است. در واقع کایزن بر این فلسفه استوار است که برای ایجاد بهبود در سازمان‌ها لازم نیست به دنبال تغییرات انفجاری یا ناگهانی باشیم، بلکه هر نوع بهبود یا اصلاح به شرط آنکه پیوسته و مداوم باشد، ارتقای بهر‌ه‌وری را در سازمان‌ها به ارمغان خواهد آورد.
این بهبود مستمر تمامی افراد یعنی مدیران، کارکنان و کارگران را در بر می‌گیرد. فلسفه کایزن بر این اصل استوار است که شیوه زندگی انسان شامل زندگی شغلی، زندگی اجتماعی و زندگی خانوادگی باید پیوسته و مداوم بهبود یابد. فرهنگ کایزن و تعامل آن در بین لایه‌ها و سازمان‌های مختلف اجتماعی در ژاپن باعث شده است تا کارگر از مدیر بیاموزد و مدیر از ایده‌های کارگر بهره‌مند گردد. تفکر کایزن اصلی ترین استراتژی سازمانی آریاسیستم است و کلیه ارکان این سازمان در تلاش هستند که این استراتژی را در تمامی خدمات خود پیاده سازی نمایند.

آریاسیستم

آریاسیستم، به عنوان یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌ی بخش خصوصی ارائه کننده‌ی خدمات مبتنی بر وب و فناوری اطلاعات و برقراری ارتباط با شبکه‌های محلی و جهانی در ایران، توانسته است با بهره‌گیری از نیروهای کارآمد و متخصص خود و با ایجاد بزرگ‌ترین شبکه‌ی دسترسی به آخرین ابزارهای ارتباطی و اینترنتی، خدمات متنوع، کارساز و موثری را برای تمامی کاربران در سطح کشور فراهم سازد.

 

logo-samandehi